Wielkimi krokami zbliża się sezon komunijny. Dzieciaki nie mogą się doczekać, a dorośli – rodzice chrzestni, dziadkowie, ciocie i wujkowie zastanawiają się jaki prezent wybrać dla dziecka przystępującego do Pierwszej Komunii Świętej. Kiedyś popularne były rowery, zegarki i medaliki. W dzisiejszych czasach na topie są konsole, laptopy i hulajnogi elektryczne. Dlatego jeśli zastanawiasz się, czy hulajnoga elektryczna to dobry pomysł na prezent komunijny – doradzamy: jak najbardziej!

Hulajnoga elektryczna – symbol obecnych czasów

Hulajnoga elektryczna to nie tylko modny gadżet, który cieszy się niesłabnącą popularnością, ale także ekologiczny i niedrogi w eksploatacji środek transportu, który motywuje dziecko do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Prezent w postaci e-hulajnogi z pewnością wywoła uśmiech na twarzy dziecka i będzie mu służył przez długi czas. Zanim jednak kupisz hulajnogę elektryczną, przeanalizuj kilka kwestii z nią związanych.

Hulajnoga elektryczna – symbol obecnych czasów

Hulajnoga elektryczna to nie tylko modny gadżet, który cieszy się niesłabnącą popularnością, ale także ekologiczny i niedrogi w eksploatacji środek transportu, który motywuje dziecko do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Prezent w postaci e-hulajnogi z pewnością wywoła uśmiech na twarzy dziecka i będzie mu służył przez długi czas. Zanim jednak kupisz hulajnogę elektryczną, przeanalizuj kilka kwestii z nią związanych.

Czy dziecko może jeździć na hulajnodze elektrycznej?

Może. Ale są pewne ograniczenia. Żeby móc poruszać się po mieście, od dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 18 lat wymaga się posiadania karty rowerowej lub prawa jazdy kategorii AM, A1, B1 lub T. Jeśli jednak dziecko nie ukończyło 10. roku życia, co w przypadku dzieci komunijnych jest całkiem możliwe, może poruszać się na hulajnodze elektrycznej tylko w strefie zamieszkania i co ważne, tylko pod opieką osoby dorosłej.

Czy hulajnoga elektryczna jest bezpieczna dla dzieci?

Pewnie nad tym zastanawiasz się najbardziej. Jazda na hulajnodze, podobnie jak na rowerze, może wiązać się z ryzykiem upadku czy uszkodzenia ciała. Ważne jest, żeby przed pierwszą przejażdżką zapoznać dziecko z podstawowymi przepisami ruchu drogowego (lub przypomnieć mu je). Warto także wyposażyć dziecko w ochraniacze i kask – bezpieczeństwo to podstawa! Pamiętajmy, że to my, dorośli, przekazujemy najmłodszym sprzęt i to my jesteśmy odpowiedzialni za to, czy dziecko właściwie go użytkuje.

Czy hulajnoga elektryczna jest bezpieczna dla dzieci?

Pewnie nad tym zastanawiasz się najbardziej. Jazda na hulajnodze, podobnie jak na rowerze, może wiązać się z ryzykiem upadku czy uszkodzenia ciała. Ważne jest, żeby przed pierwszą przejażdżką zapoznać dziecko z podstawowymi przepisami ruchu drogowego (lub przypomnieć mu je). Warto także wyposażyć dziecko w ochraniacze kask – bezpieczeństwo to podstawa! Pamiętajmy, że to my, dorośli, przekazujemy najmłodszym sprzęt i to my jesteśmy odpowiedzialni za to, czy dziecko właściwie go użytkuje.

Jak wybrać odpowiednią hulajnogę elektryczną dla dziecka?

Kluczowym czynnikiem, na który trzeba zwrócić uwagę przy zakupie hulajnogi na Komunię jest bezpieczeństwo dziecka. Hulajnoga powinna być dostosowana do wieku, wzrostu i wagi dziecka, a także do jego umiejętności. Dziecko powinno rozumieć ogólne zasady poruszania się na hulajnodze elektrycznej, a także umieć bezpiecznie ją prowadzić. Przy zakupie warto sprawdzić poniższe aspekty.

1. Prędkość

Tak wspominaliśmy wcześniej, bezpieczeństwo to postawa. Dlatego sprawdź jaką moc silnika ma hulajnoga. To właśnie silnik odpowiada za to, jaką prędkość hulajnoga rozwinie. Oczywiście, dla dziecka lepiej wybrać hulajnogę ze słabszym silnikiem, ponieważ taka nie rozpędzi się do zawrotnych prędkości. Funkcją, która pozwoli ustawić odpowiednią do użytkownika prędkość jest wybór trybu jazdy.

1. Prędkość

Tak wspominaliśmy wcześniej, bezpieczeństwo to postawa. Dlatego sprawdź jaką moc silnika ma hulajnoga. To właśnie silnik odpowiada za to, jaką prędkość hulajnoga rozwinie. Oczywiście, dla dziecka lepiej wybrać hulajnogę ze słabszym silnikiem, ponieważ taka nie rozpędzi się do zawrotnych prędkości. Funkcją, która pozwoli ustawić odpowiednią do użytkownika prędkość jest wybór trybu jazdy.

2. Komfort użytkowania

Dziecko powinno czuć się komfortowo i bezpiecznie podczas jazdy, dlatego warto zwrócić uwagę na to, czy hulajnoga ma regulowaną wysokość kierownicy. Dzięki tej funkcji łatwo będzie można dopasować pojazd do wzrostu dziecka. Istotnym parametrem jest też waga hulajnogi – warto wybrać lżejszy model, żeby ułatwić dziecku jej przenoszenie, np. podczas wchodzenia po schodach. Zwróć także uwagę na system składania i łatwość obsługi hulajnogi. Im mniej skomplikowane jest użytkowanie, tym lepiej. Warto także przyjrzeć się temu, czy hulajnoga ma antypoślizgowy podest – taki, który zapewni dziecku dobrą przyczepność, oraz rączki, które zapewnią mu pewny chwyt. 

3. Oświetlenie

To dosyć ważny aspekt, który także ma wpływ na bezpieczeństwo dziecka. Trzeba wziąć pod uwagę, że dziecko może korzystać z hulajnogi w pochmurny dzień lub po zmroku, dlatego warto wybrać model, który będzie wyposażony w przedni i tylny reflektor oraz odblaski. Wówczas będziemy spokojni o widoczność zarówno dziecka, jak i tego, co jest przed nim na drodze.

Oświetlenie

To dosyć ważny aspekt, który także ma wpływ na bezpieczeństwo dziecka. Trzeba wziąć pod uwagę, że dziecko może korzystać z hulajnogi w pochmurny dzień lub po zmroku, dlatego warto wybrać model, który będzie wyposażony w przedni i tylny reflektor oraz odblaski. Wówczas będziemy spokojni o widoczność zarówno dziecka, jak i tego, co jest przed nim na drodze.

Jakie modele polecamy?

Aby ułatwić Ci wybór najlepszej hulajnogi elektrycznej dla dziecka, przygotowaliśmy małe, subiektywne zestawienie. Sprawdź wybrane przez nas modele – jedne idealnie sprawdzą się dla młodszych dzieci jako prezent na Pierwszą Komunię Świętą, a inne dla nastolatków np. na urodziny czy Dzień Dziecka. Wszystkie poniższe hulajnogi dostępne są w naszym sklepie online.

1. E-Hart 365 2.0

E-Hart 365 2.0 to hulajnoga elektryczna od polskiego producenta. Najtańsza i najlżejsza hulajnoga w naszym zestawieniu – waży zaledwie 13 kg. Ma silnik o mocy 350 W, dzięki czemu może rozpędzić się maksymalnie do 25 km/h. Wybór trybu jazdy Eco pozwoli jechać z maksymalną prędkością 8 km/h. Dla dziecka – w sam raz. Hulajnoga jest łatwa w obsłudze, ma czytelny wyświetlacz, antypoślizgowy podest i rączki.

2. Techlife X5

Techlife X5 to kolejna propozycja od polskiego producenta, przyciąga ciekawym designem i kolorystyką, łączy w sobie niezłe parametry i atrakcyjną cenę. Ma lekką konstrukcję, regulowaną wysokość kierownicy, mocne oświetlenie z przodu oraz 3-stopniowy tryb jazdy, który pozwoli dostosować prędkość do wieku użytkownika i okoliczności. Jej atutem jest także łatwy system składania, antypoślizgowy podest i składane rączki.

2. Techlife X5

Techlife X5 to kolejna propozycja od polskiego producenta, przyciąga ciekawym designem i kolorystyką, łączy w sobie niezłe parametry i atrakcyjną cenę. Ma lekką konstrukcję, regulowaną wysokość kierownicy, mocne oświetlenie z przodu oraz 3-stopniowy tryb jazdy, który pozwoli dostosować prędkość do wieku użytkownika i okoliczności. Jej atutem jest także łatwy system składania, antypoślizgowy podest i składane rączki.

Vsett 8 to miejska hulajnoga na pełnych oponach, dzięki czemu dziecko nie złapie przysłowiowej gumy. Oprócz regulowanej wysokości kierownicy, ma składane rączki, co sprawia, że zajmuje mało miejsca po złożeniu. Vsett 8 została wyposażona w przednie i tylne oświetlenie oraz światło STOPu, a także kierunkowskazy. Jej ogromnym atutem jest wbudowany kluczyk NFC, za pomocą którego uruchamia się hulajnogę – to świetne zabezpieczenie pojazdu przed kradzieżą.